קרן השפע ואינסטלציה רוחנית

כל דבר שקיים בעולמנו מקורו בשורש רוחני עליון. מכיוון שאותו שורש עליון הוא "קרן השפע" האולטימטיבית ואין בו שום מחסור או צער, הרי טבעי לגמרי שגם אנחנו משתוקקים להתמלא בעונג ושפע.

בטבענו חקוק הרצון ליהנות ואנחנו כל הזמן מנסים לספק רצון זה, ולמעשה מצויים במין מרדף בלתי פוסק אחר הנאות למיניהן.

אך למרות כל השפע החומרי שהקידמה הביאה עימה, שום דבר לא ממלא אותנו לאורך זמן. ההנאות חולפות להן כפי שבאו ואנו לא מרגישים מסופקים.

למזלנו קיימת שיטה מעשית כיצד להפסיק את המרוץ המתסכל הזה ולקבל אוצר יקר לאין ערוך – חיבור לקרן שפע אמיתית שתמלא אותנו בתענוג שלם ונצחי.

דמיינו לכם אולם ענקי מלא באוצרות יקרים מפז, ובו שולחנות עמוסים מעדנים משובחים ושתיה כיד המלך. אנחנו נמצאים בתוך האולם הזה, רעבים וצמאים, ולא מודעים כלל לכל השפע הסובב אותנו מפני שהאולם חשוך לחלוטין.

האור כבה מזמן, כאשר התלקחה בינינו שנאת חינם וכיבתה את אור המודעות והאהבה שזרח בנו קודם. מאז אנו נמצאים בגלות רוחנית.

 

האור העליון, שהוא כוח של אהבה ונתינה טהורה, נסתר מאיתנו. החוק העליון של הבריאה, "ואהבת לרעך כמוך", הפך לסיסמה נבובה וחסרת משמעות. תיקון הלב ואהבת הזולת נדחקו לקרן זווית, ובינתיים נוחתות עלינו עוד ועוד מכות.

גלות רוחנית פירושה ניתוק קשר מודע עם אותה מערכת מופלאה שמנהלת את כל הבריאה, וגאולה היא מצב של התאמה ואיזון מושלם עימה.

ככל שנלמד כיצד לזרום בהרמוניה עם מערכת נשגבה זו, כך ייטב לנו. יתרה מכך, אנחנו נגלה שהחיים טומנים בחובם אוצר יקר שאין לשערו – מימד חדש של קיום מושלם ונצחי.

כאשר נסתם לנו משהו בצנרת המים אנחנו מזמינים אינסטלטור כדי לפתוח את הסתימה. הצינור חייב להיות פתוח כדי שתהיה זרימה חופשית של מים.

אותו עיקרון קיים גם בעולם הרוחני. אפשר להתחבר לקרן השפע רק אם נהיה כמו צינור פתוח ונקבל את השפע על מנת להעביר אותו הלאה. אז לא ניצור סתימה בזרימת האור והשפע, והוא יוכל לזרום דרכנו אל כולם.

בדומה לאינסטלציה גשמית, כאשר הצינור סתום המים זורמים לכיוון אחר, כך גם ב"אינסטלציה רוחנית". אם אין בכוונתנו להיטיב עם הזולת ולהעביר את האור והשפע הלאה לאנשים אחרים, הזרימה לא תגיע אלינו ולא נוכל ליהנות מקרן השפע.

חכמת הקבלה מכשירה אותנו להיות "אינסטלטורים רוחניים". היא מעניקה לנו ארגז כלים שימושיים שעומדים לרשותנו כל העת.

כל שצריך הוא לשלוף את הכלי המתאים ולהשתמש בו.

חכמה עתיקת יומין זו מלמדת כיצד לפתוח את הסתימות האגואיסטיות שלנו שחוסמות את זרימת השפע. התלמידים משתדלים ליצור ביניהם יחסים של עזרה ואהבה הדדית, כך שלא יהוו מחסום בדרכו של האור.

רק כך אפשר להתחבר אל מקור השפע, אל הכוח העליון. האנושות תגיע אל פסגת התפתחותה כאשר בני האדם יתחברו זה לזה בקשרי השפעה הדדית תשרור ביניהם אהבת אחים. קרן השפע תזרום אז באין מפריע, ואנחנו נגלה שבעצם כולנו חלקים של נשמה גדולה ונצחית.